Blog

Znajdź inspiracje dla własnych ekoupominków

Ekologiczne upominki na mikołajki [dla domowników]

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a zatem rośnie presja na to, żeby wybrać prezenty dla najbliższych. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę! Pod presją Twoje wybory mogą nie być najlepsze. Jeśli będziesz kupować prezenty w ostatniej chwili, prawdopodobnie wejdziesz do najbliższej sieciówki i wybierzesz pierwszą rzecz, która wpadnie Ci w oko. Uważaj, bo pewnie do domu przyniesiesz masę plastiku i niepotrzebnych gadżetów. Przent będzie, ale czy takiej jakości jak powinien być?

Czytaj więcej

Dekoracje jesienne

Dekoracje jesienne wprowadzą do Twojego domu mnóstwo kolorów! Mogą być one piękne, barwne, zaskakujące. Jesień daje tyle możliwości, wystarczy jest tylko umiejętnie wykorzystać. Dzisiaj zamieszczam tylko kilka pomysłów na jesienne dekoracje, ale jestem pewna, że dary tej pory roku można wykorzystań na mnóstwo sposobów.

Czytaj więcej

Nawóz z pokrzywy – eko patent

Mam dla Was doskonały ekologiczny pomysł na nawóz z pokrzywy. Jeżeli nie chcecie używać w swoim ogrodzie czy balkonowym ogródku chemicznych środków, to powinniście przyjrzeć się temu patentowi. Jest tani, przyjazny dla środowiska i bardzo skuteczny. Czyżby miał same zalety?

Czytaj więcej

Rośliny balkonowe latem

Piękny balkon to przedłużenie pięknego mieszkania. Rośliny balkonowe tworzą klimat, pozwalają się odprężyć, a także mogą być naszym podręcznym, miniaturowym ogródkiem. Wszystko zależy od naszego pomysłu na balkon. Aby rośliny balkonowe cieszyły nas długo należy dobrze o nie zadbać.

Czytaj więcej

Kokedama – wyjątkowa dekoracja

Brzmi egzotycznie? Kokedama to wiszący ogród. Pomysł na taką uprawę roślin przywędrował z Japonii i zyskuje coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kokedama jest po prostu piękna! Nieważne czy wisi podwieszona do sufitu, czy ustawiona jest na podstawce.

Czytaj więcej

Cięte kwiaty – jak przedłużyć ich życie

Często nie możemy się powstrzymać, aby nie ściąć najpiękniejszych kwiatów i nie zabrać ich do domu. Cięte kwiaty pięknie się prezentują, są rewelacyjną dekoracją wnętrza. Latem, gdy wszędzie jest mnóstwo pięknych kwiatostanów czasem pozwalamy sobie na zabranie ich do domu. Warto się zastanowić co zrobić, by jak najdłużej zachowały dobrą kondycję.

Czytaj więcej