Rośliny balkonowe latem

Piękny balkon to przedłużenie pięknego mieszkania. Rośliny balkonowe tworzą klimat, pozwalają się odprężyć, a także mogą być naszym podręcznym, miniaturowym ogródkiem. Wszystko zależy od naszego pomysłu na balkon. Aby rośliny balkonowe cieszyły nas długo należy dobrze o nie zadbać.

Przede wszystkim trzeba dobrze dobrać gatunki roślin do ekspozycji balkonu. Rośliny preferujące cień nie przetrwają długo na południowo usytuowanym balkonie. To przecież oczywiste.

Ponadto dobrze jest zadbać o dostarczenie roślinom odpowiednich składników odżywczych. Nawozy mogą mieć różną formę, wybierz taką, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Jeśli masz taką możliwość, to używaj naturalnego kompostu – jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie.

Czynnością, której nie można zaniedbać, jeśli chcesz cieszyć się pięknymi roślinami balkonowymi jest przesadzanie ich zaraz po zakupie. Pierwotne doniczki są zazwyczaj zbyt małe. Poza tym przesadzając rośliny można stworzyć z nich kompozycję, zaaranżować balkon, nadać mu charakter.

Nie pozostaje już nic więcej, jak tylko regularne podlewanie. I radość z pięknego balkonu!

Może Cię także zainteresować