Zimowe dekoracje ogrodu

Zima w pełni, a Ty masz już dość pustego ogrodu czy balkonu? Nie spowoduję, że wiosna przyjdzie szybciej, ale mogę podsunąć Ci kilka pomysłów na udekorowanie pustych gałęzi czy przestrzeni za oknem. Zimą wcale nie musi być nudno.

Zimowe dekoracje w ogrodzie

Po pierwsze, możesz zacząć od przygotowania lodowych zawieszek. To dziecinnie proste. Wystarczy napełnić dowolne foremki wodą (może być zabarwiona). Po zamrożeniu, igłą robimy dziurkę i przewlekamy sznurek lub tasiemkę. Gotowe zawieszki można powiesić na drzewie, przy wejściu do domu lub na balkonie. Jeśli wyjdzie słońce i roztopi trochę zawieszkę, zyska ona nowy, niepowtarzalny kształt.

Inną lodową ozdobą może być lampion. Wystarczy zamrozić wodę w miseczce, a następnie zrobić w lodowej formie środek, który będzie miejscem na świeczkę. Możesz też ułatwić sobie zadanie, używając foremki do pieczenia babki – ona ma fabrycznie wykonany komin. Sprytne, prawda? Dla uatrakcyjnienia ozdoby można zatopić w lodzi plastry kolorowych owoców, może pomarańczy? Bez wątpienia będą wyglądały interesująco. W lodzie można zatopić gałązki iglaków lub szyszki, świetnie sprawdzi się też jemioła oraz czerwone owoce (np. jarzębina). Albo odwrotnie – zamiast lampionu, możesz zrobić świecznik. W miseczce zamrozić wodę i zamiast roztapiać cały środek, to tylko miejsce na świeczkę, najlepiej tealight.

Takie lodowe ozdoby będą pięknie wyglądały na schodach do domu albo na parapetach. Kompozycje możesz wzbogacić dzięki gałązkom iglaków, jemioły, sprawdzi się też poczciwy bluszcz. W ten sposób możesz zrobić np. girlandę na balkonowe barierki. Te dekoracje nie wymagają ani jakiś szczególnych umiejętności, ani dużego budżetu. Potrzeba jedynie trochę fantazji, przyda się odrobina sprytu oraz chęci. Będą na pewno ciekawym elementem dekoracyjnym.

I jeszcze ciekawostka, skoro mówimy o lodowych ozdobach. Wiecie co zrobić, aby lód był przezroczysty, a nie mętnie biały? Wystarczy zamrozić przegotowaną wodę! Koniecznie wypróbujcie ten trik. Ekoupominki bawią i uczą 😉

Dajcie znać jakie jeszcze ekologiczne ozdoby udało się Wam stworzyć, by urozmaicić ten ponury, zimowy czas. Pozdrawiam ciepło!

Może Cię także zainteresować