Romantyczny kącik na balkonie

Marzy Ci się romantyczny kącik na balkonie? Nic prostszego. Wystarczy kilka gadżetów, odrobina chęci i niewielkim nakładem sił i kosztów możesz cieszyć się romantycznym zakątkiem nie tylko w Walentynki, ale też na co dzień.

Przede wszystkim potrzebujesz odrobiny miejsca. Jeśli masz malutki balkonik, to pewnie i tak nie masz zbyt wielu opcji do wyboru. A zatem od razu możesz zająć się wyborem niezbędnego wyposażenia. Rzecz jasna Twoje potrzeby i możliwości są tutaj najważniejsze. Nie mniej jednak powiem Ci bez czego ja nie wyobrażam sobie takiego kącika.

Przede wszystkim musi tam się znaleźć stolik, chociażby najmniejszy. Oraz dwa krzesełka – dla Ciebie i ukochanej osoby. Tutaj najważniejsze jest, aby były one wygodne. Jeśli krzesła same w sobie nie gwarantują zbyt dużo komfortu, to przydadzą się mięciutkie poduszki. Zresztą, poduszki zawsze się przydadzą. A skoro podstawa już jest, to teraz czas na dekoracje.

Ponieważ dekorujemy balkon, to przyda się zaaranżować właściwie ścianę. Polecam bluszcz – oczywiście żywy, chociaż zdaję sobie sprawę, że jego wyhodowanie wymaga sporo czasu. Dlatego tymczasowo może być sztuczny. Można go kupić bez problemu, a nada odrobinę przytulnego klimatu pustej ścianie domu czy bloku.

To teraz pozostaje już sama przyjemność. Aby kącik nabrał romantycznego charakteru, potrzebujesz romantycznego oświetlenia. Idealnie sprawdzą się lampki w typie cotton ball w Twoich ulubionych kolorach. Możesz też użyć lampek choinkowych, chociaż tutaj odradzam te migające oraz grające (jednak jakoś głupio słuchać kolęd w maju…). Wieczorami nic nie zbuduje nastroju lepiej niż świece – małe, duże, kolorowe, monochromatyczne, w świecznikach, w lampionach albo na podstawkach. Każde.

Nie zapomnij też o wiszących ozdobach. Mogą to być szklane serduszka na długich tasiemkach albo drewniane ozdoby, którymi będzie poruszał wiatr. To one nadadzą charakter Twojemu kącikowi. Przyda się jeszcze kilka doniczkowych roślin, które możesz ustawić na parapecie albo powiesić na kwietniach lub balkonowej barierce. Wprowadzą trochę koloru do Twojej aranżacji.

Teraz już chyba wszystko. Udekoruj stół piękną zastawą i zaproś ukochaną osobę. We dwoje zdecydowanie bardziej docenicie Wasz romantyczny kącik na balkonie.

Może Cię także zainteresować