Nietypowa osłonka na sadzonki - recykling w ogrodzie

Dzisiaj mam dla Ciebie coś naprawdę ekstra. Patent, który nie tylko wspomoże Twoją uprawę roślin (bez znaczenia czy w ogrodzie na grządkach, czy na mniejszą, balkonową skalę), ale jeszcze wspomoże Twoją walkę o środowisko. Recykling w czystej postaci. Jesteś ciekaw?

Przymrozki – katastrofa dla sadzonej

Pewnie wiele razy Twoją głowę zaprzątała troska o rośliny wysiane lub wysadzone do gruntu, które są narażone na wiosenne przymrozki. Zdarza się to bardzo często, nawet późniejszą wiosną. Przymrozki potrafią dać się we znaki nawet roślinom dość dobrze znoszącym niskie temperatury. Dlatego też przydałaby się jakaś osłona, która ochroniłaby nasze uprawy. Przed zimą zazwyczaj przykrywamy obcięte krzewy i w ten sposób zapewniamy im dodatnią temperaturę. Co natomiast zrobić z dużą, regularną rośliną?

Nietypowa ochrona przed zimnem

Pomyśl, jak dobrze w roli osłonki sprawdzi się… plastikowa butelka. Genialne w swojej prostocie, prawda? Wystarczy odciąć dno butelki i użyć jej, nakładając powstałą tubę na roślinę. W zależności od wielkości rośliny możemy użyć butelek 5- litrowych, 1,5- litrowych lub mniejszych. Rośliny wewnątrz takiej butelki będą czuły się niczym w szklarni. Tym bardziej, że możesz „regulować” temperaturę wewnątrz tuby zdejmując lub zakładając nakrętkę, i w ten sposób dostarczając lub odcinając dopływ powietrza.

Taka prowizoryczna szklarnia ochroni roślinę, a do tego jest bardzo ekologiczna. Możesz nadać zwykłej, zużytej butelce drugie, lepsze życie. Nie zmarnujesz jej, po prostu wyrzucając do śmieci. W dobie walki o czyste środowisko, jest to bardzo ważny krok, który możesz zrobić. Nie wymaga to wiele wysiłku. Jedynie odrobiny chęci i sprytu.

Recykling do ogrodu i na balkon

Pamiętaj, że jest to patent, który śmiało możesz wykorzystać na swoim balkonie. Rośliny, które wystawiasz tam wiosną również mogą potrzebować dodatkowej osłonki. Dlatego jest to dobre rozwiązanie również w tym przypadku.

Zachęcam Cię do wykorzystania plastikowych butelek jako prowizorycznych szklarni. Roślinom nie będą straszne wiosenne przymrozki, a środowisku zalegające bezużytecznie butelki. Ekologia jest ważna. Recykling rządzi! Każdy z nas ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsze pozytywne zachowania mają znaczenie.

Może Cię także zainteresować