Recykling w ogrodzie

Oszczędzanie to nie tylko nie kupowanie, to również recykling zasobów, które już posiadamy. Nie wszystko musimy kupować – być może jesteś w stanie wykorzystać przedmioty, które już masz i nadać im drugie, nowe, lepsze życie 😊 Recykling to doskonały  sposób na oszczędzanie pieniędzy oraz na dbanie o środowisko.

W końcu, jeśli ograniczymy zużycie plastiku, to nasza planeta naprawdę nam podziękuje. Nie trzeba od razu robić wielkich manifestacji pod zakładami produkcyjnymi. Wystarczy mała zmiana swoich nawyków, zwracanie uwagi na to, co i ile się kupuje. I już będziesz mieć wpływ na środowisko. Pozytywny wpływ oczywiście.

Ale wracając do recyklingu… W ogrodzie to naprawdę proste! Przede wszystkim przejrzyj to, co masz i zastanów się czego potrzebujesz. Przydały by Ci się doniczki? Świetny temat – można je wykonać ze starych przedmiotów. Idealnie sprawdzą się wazy, koszyki, ceramiczne pojemniki. Polecam Ci wpis o niekonwencjonalnych doniczkach. Znajdziesz tam sporo inspiracji.

Kwietniki zrobisz ze starej opony samochodowej albo niepotrzebnej palety. Paleta to w ogóle rewelacyjny materiał, z którego można zbudować na przykład ogród wertykalny (idealny na mały balkon!), komplet mebli, półki i szafki. Cuda po prostu!

Recykling w ogrodzie wcale nie jest trudny. Niekiedy wystarczy tylko odrobina wyobraźni i nowe życie dla starych przedmiotów jest w zasięgu ręki.

Powodzenia!

Może Cię także zainteresować