Meble z palet

Meble z palet są ostatnio niesamowicie modne. Nic dziwnego, że zamiast wydawać bajońskie sumy, wolisz samemu skonstruować zestaw na balkon lub do ogrodu. Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne. Spróbujesz?

W samodzielnie wykonanych meblach z palet najlepsze jest to, że można je w 100% dopasować do swoich potrzeb. Nie musisz iść na żadne kompromisy. Po prostu składasz je tak, żeby Ci pasowały.

Jeżeli nie masz doświadczenia w stolarstwie, zacznij od czegoś prostego. Doskonała będzie półeczka z palet. Możesz ustawić na niej doniczki z roślinami lub zrobić z niej pionowy ogród. Taki parawan zrobiony z palety może przysłonić niestetyczne miejsca w Twoim ogrodzie. Fajnym pomysłem będzie urządzenie na palecie kącika z ziołami.

Inną prostą konstrukcją będzie siedzisko. Jedna paleta posłuży do siedzenia, a druga jako oparcie. Oczywiście nie obędzie się bez poduszek. Pomiędzy siedziskami przyda się stolik.

Aby meble z palet były wygodne w użytkowaniu musisz zadbać o to, żeby deski dobrze wyszlifować. Przyda się też dobry impregnat lub farba i lakier. Wtedy nabiorą koloru. Całości dopełnią wspomniane już poduszki.

Może Cię także zainteresować