Pomysłowe świąteczne dekoracje

Święta tuż, tuż, a Ty nie masz pomysłu na nieszablonowe dekoracje swojego domu? Masz dosyć plastikowych, sztucznych ozdób, które zamiast przywoływać świąteczny nastrój, raczej psują go swoim nienaturalnym wyglądem? W tym roku zadbaj o niepowtarzalny klimat świąt i samodzielnie przygotuj ozdoby, które autentycznie podkreślą charakter Bożego Narodzenia. Mam dla Ciebie kilka inspiracji na pomysłowe świąteczne dekoracje.

Kilka prostych pomysłów

Wykorzystaj gałązki jodły i cyprysika, dodaj do nich trochę jemioły i zrób z nich pachnący stroik na świąteczny stół. Możesz go ozdobić kokardkami z tasiemki, szklanymi bombkami albo filcowymi gwiazdkami. Ozdoby mogą być wielobarwne, ale najbardziej elegancji efekt uzyskasz, decydując się na jeden kolor. Może to być uniwersalny biały albo tradycyjny czerwony. Sprawdzi się złoty lub srebrny. Nowoczesne aranżacje zagwarantują ozdoby turkusowe lub fioletowe. Całość pięknie dopełnią świece – grube, proste, bez zbędnych ozdób.

Świece mogą być rewelacyjną dekoracją świąteczną. Wystarczy wstawić je do przezroczystej, ozdobnej szklanki i uformować dookoła niewielki wianuszek z gałązek choinki. Kilka takich świeczników będzie wyglądać bardzo elegancko na świątecznym stole.

Ale do kwestii świeczników można też podejść bardziej kreatywnie. I zrobić je z… pomarańczy! Nie dość, że takie rozwiązanie wygląda interesująco, to jeszcze gwarantuje piękny, świąteczny zapach. Jak się zabrać za takie ekologiczne gadżety? Wystarczy wyciąć w pomarańczy niewielkie wgłębienie na świeczkę (tealight), a skórkę ozdobić szlaczkiem z goździków.

Innym niebanalnym pomysłem na świąteczną dekorację jest stroik z szyszek. Jego podstawą, zamiast standardowych gałązek, może być plaster drewnianego bala. Można go bez  problemu dostać w sklepach ogrodniczych lub supermarketach budowlanych. Na plastrze wystarczy umieścić mech, a na nim przykleić kilka szyszek. Aranżację może dopełnić świąteczna ozdoba – Mikołaj, bałwanek, filcowe gwiazdki lub choineczki. Prosta dekoracja, składająca się zaledwie z kilku rzeczy, a efekt oszałamiający.

Oczywiście możliwości wykonania świątecznych dekoracji do domu jest o wiele więcej. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Aby zrobić coś spektakularnego, nie musisz mieć ogromnego budżetu, a jedynie trochę sprytu i pomysłowości.

Powodzenia!

Może Cię także zainteresować