Nieszablonowe wazoniki DIY

Zimą zawsze przychodzi taki moment, że tylko żywe kwiaty mogą poprawić mi nastrój. Też tak masz? Bardzo lubię tę porę roku, ma oczywiście swój urok i swoje zalety, nie mniej jednak czasem brakuje mi po prostu kolorowych kwiatów. Wtedy rozstawiam w domu najróżniejsze wazony i wazoniki wypełnione roślinami, które od razu poprawiają mi humor. Oczywiście to żadna sztuka po prostu wrzucić bukiet kwiatów do wazonu i postawić go na stole. Dlatego ja szukam ciekawszych rozwiązań. Może któryś pomysł zainspiruje również Ciebie?

Kilka pomysłów na nieszablonowe wazoniki DIY

Wazonik ze słoika po przetworach to tani, a zarazem niebanalny sposób na dekorację. Wystarczy przyciąć bukiecik do odpowiedniej wysokości, a sam słoiczek ozdobić na przykład kolorową tasiemką. Całość będzie prezentowała się świeżo, prosto i pięknie! Czasami mniej znaczy więcej. Chociaż słoiki można wykorzystać na wiele sposobów. Chociażby owinąć go dokładnie jutowym sznurkiem. Wtedy wazon nabierze rustykalnego charakteru.

Innym pomysłem na nieszablonowy wazonik jest wykorzystanie szklanych, smukłych butelek. Jeśli opleciesz szyjkę najzwyklejszym sznurkiem i zawiesisz kilka sztuk w oknie lub wzdłuż ściany, to uzyskasz bardzo efektowną ozdobę. Idealnie w takiej butelce będą prezentować się długie, pojedyncze kwiaty. Pamiętaj tylko, aby dość mocno przywiązać butelkę, wypełniona wodą może trochę ważyć.

Coraz więcej zwolenników ma idea zero waste. A zatem przedmiotom, które już masz w swoim domu spróbuj nadać drugie życie. Szklana część żarówki idealnie sprawdzi się jako mini wazonik. Możesz postąpić z nią identycznie, jak z butelkami – wlać do środka trochę wody, włożyć kwiaty i zawiesić na jutowym sznurku jako ozdobę.

Wazonikiem w duchu eko może okazać się najzwyklejsza puszka. Zgnieciona nieregularnie i pomalowana na jednolity kolor sprawi wrażenie designerskiego wazonu. Jeżeli na stoliku ustawisz trzy takie ozdobione puszki o różnej wielkości, to uzyskasz świetny efekt.

Najbardziej ekologiczny wazon to wazon z… dyni! Może zamierzasz gotować zupę, lecz zanim to zrobisz, wydrąż dynię. Środek wykorzystasz do stworzenia pysznych dań, a „skorupkę” jako dekorację. Wystarczy, że wstawisz do niej słoik z wodą, a do niego kwiaty i niebanalny, ekologiczny wazon gotowy! Tak samo możesz postąpić z innymi owocami i warzywami o twardej skórce, na przykład z ananasem, a nawet odpowiednio wydrążoną… kapustą! Takim wazonem zaskoczysz wszystkich gości.

Stworzenie kwiatowych ozdób wcale nie jest trudne. Nie jest też drogie. Wystarczy wykorzystać przedmioty, które ma się w domu. A żywe kwiaty są najpiękniejszą dekoracją!

Może Cię także zainteresować