Ekoupominki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Powoli trzeba się zastanawiać nad odpowiednim prezentem. Dziadkowie zazwyczaj lubią upominki użyteczne. Dlatego też rozważ ekoupominki.

Oto kilka pomysłów.

  • Cięte kwiaty. Może niekoniecznie są w duchu eko, ale zawsze się sprawdzają. Jeśli planowanie nie jest Twoją mocną stroną i prezent będziesz kupować w drodze do dziadków, to zawsze w akcie desperacji możesz wpaść do najbliższej kwiaciarni po bukiet bardzo wiosennych tulipanów, kolorowych margaretek albo klasycznych róż. Babcia będzie zachwycona.
  • Kwiaty doniczkowe. Evergreen. Choćby dziadkowie mieli obstawione wszystkie parapety, to jeszcze jedną doniczkę zawsze wcisną i pokochają nową roślinę. Może to być szykowny storczyk, sympatyczna paprotka lub niewymagający skrzydłokwiat. Dopasuj do rośliny doniczkę i wyjdzie Ci bardzo fajny upominek w duchu eko.
  • Bukiet w pudełku. O wspominałam już kiedyś o chryzantemach w pudełku (Chryzantemy na wiosnę), nie mniej jednak pamiętaj, że możesz użyć dowolnych kwiatów. Babcia i dziadek będą wzruszeni, widząc prezent wykonany własnoręcznie. Dla nich warto się trochę postarać.
  • Zestaw ziół. Taki ekoupominek bez wątpienia sprawi wiele radości. Nie dość, że rewelacyjnie wygląda, pięknie pachnie, to jeszcze można go wykorzystać w kuchni. Ten prezent możesz dowolnie modyfikować – sprawdzą się typowe zioła do kuchni (majeranek, bazylia, rozmaryn, rzeżucha) lub idealne na herbatkę (melisa, mięta). Pamiętaj także na przykład o lawendzie, którą babcia wykorzysta na sto różnych sposobów 😉
  • Zestaw ziół do uprawy. Tym się różni od poprzedniego, że wymaga wysiania nasion. Na pewno ucieszy wszystkich amatorów działkowania i sprawi im dużo radości.
  • Mini szklarnia lub warzywa do uprawy na parapecie. Doskonale zaspokoi tęsknotę za ogródkiem przydomowym lub warzywniakiem na działce. A do tego zbiory będzie można wykorzystać w kuchni. Taki prezent to nie tylko wyraz pamięci, ale także troski o zdrowie dziadków. W końcu nie ma zdrowszych warzyw niż te wyhodowane u siebie, własnoręcznie podlewane i pielęgnowane.

Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć inspirację na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Miłego dnia!

Może Cię także zainteresować