Kwiaty na Dzień Kobiet

8 marca zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się już nad prezentem na tę okazję? Pamiętaj, że kobiety uwielbiają kwiaty. Mogą one być prezentem same w sobie, mogą być pięknym dodatkiem. Bez wątpienia sprawią obdarowanej kobiecie mnóstwo radości. Jeśli jednak dostajesz oczopląsu za każdym razem, gdy wchodzisz do kwiaciarni, pozwól, że Ci doradzę.

Możesz wybrać coś z bezpiecznej klasyki. Róże i tulipany będą bezbłędne w każdym wypadku. Róża będzie wyglądała elegancko nawet jedna, natomiast tulipany najlepiej prezentują się w bukiecie.

W stylu retro będą czerwone goździki. Nawiążą do minionej epoki i do popularności tego święta w przeszłości. Jeśli szykujesz prezent „z jajem”, chcesz obdarować ważną dla siebie kobietę, ale i wspólnie się pośmiać, to goździki będą idealne.

Doniczkowe. Storczyki świetnie sprawdzają się na wszelkie okazje. Wbrew pozorom nie są bardzo wymagające, więc bez obaw możesz wybrać je na prezent (więcej w artykule Kiedy przesadzić storczyki). Długo będą ozdobą pokoju. Mało wymagające są na przykład skrzydłokwiaty. Bez trudu kupisz dracenę czy fikusa. Uroczo wyglądają fiołki alpejskie. Jeśli chodzi o rośliny doniczkowe, to w zasadzie czego nie wybierzesz, będzie dobre.

Pudełko kwiatowe to bardzo modne rozwiązanie. Możesz je zrobić samodzielnie, ale też zamówić.

 

Czego unikać?

Nie każde kwiaty na Dzień Kobiet będą odpowiednie. Radziłabym Ci unikać:

  • Kaktusów – wielu kobietom źle się kojarzą, więc lepiej nie ryzykować.
  • Sztucznych kwiatów – nie są ani ładne, ani eleganckie. Zdecydowanie lepiej zainwestować w żywe rośliny.
  • Kwiatów kupionych na wyprzedaży – wcale nie chodzi o ich cenę, ale o jakość. Prawdopodobnie zwiędną niedługo lub już straciły na atrakcyjności.

Może Cię także zainteresować