Ekologiczne ozdoby wielkanocne

Do Świąt Wielkanocnych został już mniej niż miesiąc. Najwyższa pora zastanowić się nad dekoracją naszych domów w tym szczególnym okresie. Dlatego przygotowałam kilka prostych pomysłów na ekologiczne ozdoby wielkanocne.

  • Wielkanocne dekoracje z rzeżuchy – nie spodziewasz się, jak efektownie będzie wyglądać ta najprostsza ozdoba. Wystarczy wysiać nasiona rzeżuchy do… skorupek jajek. Ustawione na tacce mogą być oryginalną dekoracją wielkanocnego stołu.
  • Podstawą stołowych stroików mogą być… zioła. Wysiewasz lub przesadzasz zioła do efektownego, głębokiego talerza albo słoika owiniętego naturalną jutą. Zioła możesz dodatkowo ozdobić przepiórczymi jajeczkami, mchem, kolorowymi kokardkami ze wstążki. Może być minimalistycznie lub kolorowo, jak lubisz.
  • Jajka to podstawa tych świąt, więc wykorzystaj całą wytłoczkę. Umieść w niej pomalowane (jednokolorowo, pastelowo, folkowo, przez dzieci czy jakkolwiek wymyślisz) jajka i ozdób kwiatami. Wystarczy, że położysz do dekoracji 2-3 żonkile albo szafirki, dobrze będą też wyglądały malutkie gałązki bukszpanu. I już!
  • Stroik z hiacynta, jajka, mchu i gałązek może okazać się przebojem Twoich wielkanocnych dekoracji. Wystarczy, że wszystko pięknie ułożysz na drewnianej podstawce (uwaga! Świetnie sprawdzi się zwykła deska do krojenia bez ozdób i otworów) lub eleganckim talerzu, paterze lub czymkolwiek, co wyeksponuje piękno roślin. Prawda, że to bardzo proste?

Ekologiczne ozdoby wielkanocne nie są ani trudne w przygotowaniu, ani drogie. Wystarczą przedmioty, które masz w domu (talerze, słoiki, sznurek, juta). Podstawą ozdób wielkanocnych na pewno są jajka, wiosenne kwiaty, bukszpan oraz gałązki i liście. Możesz z tego zestawu wyczarować mnóstwo inspirujących kombinacji.

Powodzenia!

Może Cię także zainteresować