Chryzantemy na wiosnę

Chryzantemy to absolutny przebój jesiennych kompozycji. Królują w listopadzie, ale na przekór temu chciałam podsunąć Ci kilka pomysłów na wykorzystanie tych pięknych kwiatów w wiosennych dekoracjach. Mam nadzieję, że przypadną Ci do gustu.

Chryzantemy pochodzą z Azji i występują w wielu odmianach i kolorach. Mogą mieć duże kwiatostany oraz mnóstwo, drobnych kwiatków. Poza tym są wyjątkowo trwałe. Te drobne odmiany możesz wykorzystać jako dopełnienie kompozycji kwiatowych, a te z dużymi kwiatostanami mogą grać rolę pierwszoplanową.

Ciekawe pomysły

Chryzantemy możesz wykorzystać nie tylko klasycznie – w bukietach. Bukiety to taka oklepana sprawa! Zdobądź się na kreatywność i odwagę, i zanieś w prezencie chryzantemę w… pudełku. Brzmi ciekawie, prawda? Nie jest to nic trudnego. Wystarczy znaleźć ozdobne pudełko, wyłożyć jego spód gąbką florystyczną. Opakowanie i baza gotowe. Teraz należy stworzyć niepowtarzalną kompozycję roślinną. Mogą to być na przykład chryzantemy o drobnych kwiatkach, połączone ze storczykiem. W takim przypadku dobrze sprawdzą się odcienie żółci. Oraz zielone gałązki z listkami do ozdoby. Innym pomysłem jest wykorzystanie pełnych kwiatostanów chryzantem i połączenie ich z tulipanem albo peonią – w odcieniach różu taki bukiet będzie niewątpliwie przyciągał wzrok.

Inną propozycją na kwiatowe pudełko jest płaski pojemnik o intensywnym kolorze, w którym obok zielonych chryzantem znajdą się na przykład białe róże. Opakowanie może być plastikowe (wykonane z jakiegokolwiek innego materiału niż tektura), wtedy będzie służyło jako wazon czy raczej taca ekspozycyjna.

Jest to na pewno sposób na to, aby zaskoczyć gospodarzy, do których wybierzemy się z pudełkiem kwiatów, zamiast tradycyjnym bukietem lub gości (jeśli zdecydujemy się ozdobić swój dom kompozycją taką, jak ostatnia opisana). Swoją drogą, jeszcze innym pomysłem na wykorzystanie chryzantemy jest zbudowanie wokół niej kompozycji z gałązek i mchu, i umieszczenie wszystkiego w szklanym naczyniu. Taka dekoracja może być przebojem świątecznego stołu podczas wielkanocnego śniadania. Albo po prostu elegancką ozdobą wnętrza.

Chryzantema to bardzo wdzięczna roślina. Polecam Ci wyjście poza utarte schematy i wykorzystanie jej wiosną w bardzo kreatywny sposób. Daj znać, jak Ci poszło.

Może Cię także zainteresować